اخبار و مقالات

تازه‌ترین اخبار و مقالات مبین‌نت را مشاهده کنید.

۱۶:۴۵:۰۳ ۱۴۰۰-۰۹-۱۵

مبین‌نت راهکارهای جامع ارتباطی را با همکاری همراه اول ارائه می‌کند

با توجه به مهاجرت بیشتر مشاغل و امور سازمان‌های کوچک و بزرگ به فضای ابری، اتصال و شبکه زیرساخت آن‌ها نیز به تکامل و ایمن‌سازی نیاز دارد. قابلیت اطمینان، امنیت و سازگاری به‌عنوان ویژگی‌های لازم برای اطمینان از کارکرد زیرساخت ارتباطی (شبکه) نه تنها امروز یک دغدغه است، بلکه می‌تواند در آینده از نگرانی‌های اصلی صاحبان کسب‌وکارها باقی بماند. زیرا فضای ابری به گونه‌ای رشد می‌کند که ما امروز نمی‌توانیم پیش‌بینی دقیقی از نیازمندی‌های آتی داشته باشیم.

گسترش فرصت‌های تجاری خارج از محدوده اتصالات زمینی (فیبر و سیم مسی) مانند معادن، جنگل‌داری، اکوتوریسم، کشاورزی‏، خرده‌فروشی، بانک‌داری روستایی و… کسب‌وکارها را برای اتصال این نقاط با مشکلات گوناگونی روبه‌رو کرده است. هزینه‌های بالای تخصص، سرمایه‌گذاری اولیه، پیچیدگی برنامه‌های توسعه شبکه و تقاضاهای روزافزون برای تضمین برنامه‌های تجاری، انتظارات را از واحدهای فناوری و اطلاعات (IT) برای ارائه راهکارهای ارتباطی نوین فراتر می‌برد تا چالش‌های موجود در ایجاد اتصالات راه دور (WAN) مانع به ثمر رسیدن تلاش‌های کسب‌وکارها نشوند.

برای رفع این چالش‌ها گروه همراه اول با برند همراه اول کسب‌وکار (MCI Business) و به نمایندگی شرکت ارتباطات مبین‌نت توانسته است با به‌کارگیری تمام استعدادهای خود، چه در زمینه پوشش‌دهی کامل کشور از منظر تمامی تکنولوژی‌های بی‌سیم و چه نیروهای نخبه و مجرب خود، مجموعه‌ای از راه‌حل‌های کاملاً مقیاس‌پذیر و قابل دسترس برای مدیریت بخش انفورماتیک سازمان‌ها طراحی و عرضه نماید.


همراه اول کسب‌وکار توانسته است با مدل‌های مختلف و هم‌بندی تکنولوژی‌ها و زیرساخت‌هایی همچون ارتباطات ماهواره‌ای (VSAT)، ارتباطات رادیویی پهن باند(PTP Links)، شبکه دسترسی پهن باند بی‌سیم Advance LTE (TDD, FDD) و ترکیب آن با شبکه دسترسی مبتنی‌بر 2G/3G (Narrow Band) یک شبکه سراسری با تمام فاکتورهای استاندارد ایجاد نماید و منطبق بر استانداردهای جهانی (eTOM & ITIL) با حفظ و پایش مستمر سطح سرویس (SLA)، زیرساختی مناسب برای عموم شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و کوچک فراهم سازد. کسب‌وکارهای مختلف با بهره‌گیری از این زیرساخت گسترده و متنوع می‌توانند صاحب یک شبکه مجازی با تفکیک ترافیکی و امنیت بالا بدون هیچ تداخلی با سایرین و کاملاً مدیریت‌پذیر شوند و با استفاده از این بستر، خدمات اتصال مقرون‌به‌صرفه و سازگار با فضای ابری در هر نقطه از کشور را فراهم سازند. با این رویکرد سازمان‌ها و صنایع مختلف تنها بر کشف فرصت‌های جدید و توسعه تجارت خود تمرکز نموده و بخش ICT /IT خود را با اطمینان کامل از همه جوانب به این سازمان می‌سپارند.

هم‌بندی شبکه

از خصوصیات مهم این شبکه اختصاصی، ارائه یک پلتفرم جامع برای مانیتورینگ نقاط متصل، پایش کیفیت و SLA لینک‌ها و ارتباط با بخش‌های نگهداری و فنی (واحدهای پشتیبانی) اپراتور است. با فراهم شدن این سامانه، مدیریت و نظارت بر شبکه برای سازمان بسیار راحت شده و همزمان از هزینه‌های سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیز اجتناب می‌شود و از یک پلتفرم غنی و درعین‌حال مقیاس‌پذیر استفاده می‌شود.


همراه اول کسب‌و‌کار به این موضوع اکتفا نکرده و برای ساده‌سازی و کم شدن پیچیدگی‌های مدیریت عملیات شبکه، ترکیبی از تیم‌های میدانی و مرکز عملیات و نگهداری با نفرات تراز اول این حوزه گردآوری نموده است. شبکه‌ای از کارشناسان در کل کشور به‌صورت شبانه‌روز به همراه تجهیزات پشتیبان با هماهنگی مشتریان در محل خرابی حاضر و نسبت به رفع و رجوع مشکلات پیش آماده اقدام می‌نمایند. با تداوم و پیگیری جهت بهبود مستمر خدمت‌رسانی خوشبختانه هم‌اکنون این مجموعه بزرگ‌ترین سرویس‌دهنده خدمات ارتباطی بی‌سیم در کشور است و گزارشات نظرسنجی اخذشده از بهره‌برداران این خدمات سطح بالایی از رضایت در موارد مختلف اخذشده را نشان می‌دهد.


با یک رویکرد آینده‌نگر و متناسب با رشد نیازها و دغدغه سازمان‌ها و پیشرفت تکنولوژی‌های بخش خدمات ارتباطی، تلاش داریم این بخش از سرویس‌ها را با قابلیت‌های کاراتر و تا لایه اپلیکیشن‌های مورد استفاده بین نقاط دور تا مرکز داده مدنظر هر سرویس، کنترل کرده و در اختیار کسب‌وکارها قرار دهیم. این خدمت که با نامSD-WAN شناخته می‌شود، یک پلتفرم جامع از بخش‌های متنوع است که ضمن ارتقای امنیت ارتباطات، اعمال سیاست‌های ترافیکی و هم‌افزایی و بهینه‌سازی استفاده از لینک‌ها (بالا بردن SLA)، کنترل و تضمین کیفیت هر سرویس و ترافیک را با یک هزینه مقرون‌به‌صرفه عرضه می‌کند.

با تلاش همکاران ما در واحدهای فنی، در حال حاضر این سرویس مراحل تست و پایش فنی را طی می‌کند و در آینده بسیار نزدیک و با یکپارچه‌سازی شبکه‌های سیمی و بی‌سیم و با مفهوم WANaaS رونمایی و به بازار عرضه می‌شود.

نویسنده: ناصر مرادی، مدیرکل بازاریابی و فروش سازمانی