راهکارهای اینترنت اشیا ( IoT Solutions )

اشیا می‌توانند فکر کنند

IoT Solutions

راهکارهای اینترنت اشیا

مبین‌نت با درخشش در حوزه ارائه خدمات ارتباطی، ابری و مبتنی بر مرکز داده در نقاط مختلف کشور و با در اختیار داشتن زیرساخت‏‌های موردنیاز و دانش فنی و تجاری جهت ارائه راهکارهای هوشمند و مبتنی بر اینترنت اشیا نقش موثری در توسعه اکوسیستم این حوزه نوظهور و راهکارهای هوشمند در صنایع مختلف داشته است. به همین سبب در تلاش است با تبدیل شدن به «اپراتور تخصصی IoT» و ارائه راهکار‏ها در سطوح مختلف، تحول چشمگیری در فرآیندهای صنایع، کسب‌وکارها و حتی افزایش سطح رفاه و کیفیت زندگی ایجاد کند.

مبین‌نت با تامین تجهیزات سخت‏‌افزاری، ارائه زیرساخت‏‌های ارتباطی و توسعه پلتفرم چندوجهی اینترنت اشیا، بستر مناسبی برای حرکت به سمت استفاده از راهکارهای نوین دیجیتالی در زمینه هوشمندسازی کشاورزی، تولیدات صنعتی، حمل‌ونقل، خدمات شهری، مدیریت هوشمند انرژی و بسیاری از حوزه‏‌های کاربردی دیگر فراهم کرده است. پتانسیل مبین‌نت سبب شده تا در بخش‏‌های مختلف اکوسیستم و زنجیره ارزش اینترنت اشیا نقش‌‏آفرینی کند و به‌واسطه آن راهکارهای یکپارچه و اختصاصی به مشتریان ارائه دهد.

ادامه

اینترنت اشیا

Multi Vertival Cloud IoT platform

پلتفرم چند وجهی اینترنت اشیا

پلتفرم‏‌ها هسته مرکزی راهکارهای اینترنت اشیا هستند و به سبب حساسیت حفظ داده‌‏ها در بسترها و پلتفرم‏‌های داخلی و جلوگیری از خروج اطلاعات از کشور، مبین‌نت بر آن شد تا با ارائه پلتفرم چندوجهی اینترنت اشیا این چالش را برطرف کند. این پلتفرم چندوجهی قادر است با پوشش تمامی حوزه‌های کاربردی نظیر کشاورزی، شهر هوشمند، خانه و ساختمان، تعمیرات و نگهداری و همچنین پشتیبانی از هوش مصنوعی، علاوه بر رفع نیازهای شرکت‏‌های ارائه‌کننده راهکارهای هوشمندسازی در زمینه استفاده از پلتفرم نرم‏‌افزاری، به سایر سازمان‏‌هایی که به‌دنبال به‌کارگیری سامانه‌‏های مبتنی بر اینترنت اشیا هستند، خدمات ارائه کند. این پیشرفت‌ها نتایج زیر را به‌دنبال داشته است:

 • عدم محدودیت در پشتیبانی از ورتیکال‏‌های مختلف
 • قابلیت سفارشی‏‎سازی بر اساس نیازهای پروژه‏‌های سازمانی
 • پشتیبانی از میلیون‏‌ها نود متصل و هزاران کاربر به‌صورت همزمان در ورتیکال‏‌های مختلف
 • ارائه امکانات متنوع از جمله ذخیره‌‏سازی، تحلیل داده و صدور فرامین کنترلی برای هر ورتیکال
 • قابلیت به اشتراک‏‌گذاری APIها و یکپارچه‏‌سازی داده‏‌ها با سایر پلتفرم‏‌ها و سیستم‏‌های اتوماسیون
 • پشتیبانی از پروتکل‌‏های داده‏ای مختلف نظیر CoAP، MQTT، HTTP و…
 • ذخیره‌‏سازی داده‌‏ها بر روی سرورهای داخلی
ادامه

کاربرد اینترنت اشیا

IoT Divices and Modules

تأمین دستگاه‌ها و ماژول اینترنت اشیا

یکی از مهم‌‏ترین بخش‌های توسعه راهکارهای مبتنی بر اینترنت اشیا، استفاده از دستگاه‏‌ها و تجهیزات سخت‏‌افزاری مناسب و منطبق بر استانداردهای فنی موجود در کشور است. به همین منظور، تامین به‌روزترین ماژول‏‌ها، حسگرها، عملگرها، کیت‏‌های پایشی و کنترلی برای جمع‏‌آوری داده‏‌ها و با هدف پایش شرایط محیطی، مانیتورینگ وضعیت افراد و دستگاه‌‏ها، ردیابی افراد و اشیا، کنترل از راه دور عملکرد تجهیزات و سایر موارد در دستور کار مبین‌نت قرار گرفت.

با مشارکت و همکاری تولیدکنندگان داخلی و خارجی، چندین پکیج سخت‏‌افزاری برای استفاده از راهکارهای اینترنت اشیا در محیط‏‌های باز، صنعتی، ساختمان‏‌ها و منازل ارائه شد. از جمله سخت‏‌افزارهای ارائه‌شده شامل موارد زیر است:

 • پکیج‌‏های سخت‎افزاری خانه و ساختمان هوشمند
 • پکیج‏‎های سخت‎افزاری کشاورزی هوشمند
 • پکیج‏‌های سخت‎افزاری پایش تجهیزات و نگهداری قطعات صنعتی و فروشگاهی
ادامه

اینترنت اشیا در ایران

IoT Network Provider

تأمین کننده ارتباطات اینترنت اشیا

ایجاد زیرساخت‏‌های ارتباطی امن، پایدار و در دسترس یکی از پیش‏‌نیازهای اصلی نظارت و کنترل از راه دور در راهکارهای مبتنی بر اینترنت اشیا است. مبین‌نت به‌واسطه سابقه خود در زمینه ارائه زیرساخت ارتباطی توانسته در این حوزه خدمات موثری ارائه کند. همچنین با توسعه شبکه‏‌های Cellular و LPWAN نظیر 5G، LTE-M و NBIoT در تلاش است تا پوشش ارتباطی گسترده‏ای مبتنی بر راهکارهای اینترنت اشیا فراهم کند. علاوه بر این، تلاش جهت ارائه گیت‏‌وی‏‌های ارتباطی چند پروتکله برای پشتیبانی از فناوری‏‌های ارتباطی اشاره‌شده و همچنین سایر فناوری‏‌ها از مهم‏ترین اقدامات برای توسعه راهکارها به شمار می‏رود. از جمله خدمات مبین‌نت در حوزه ارتباطات اینترنت اشیا:

 • ارائه ماژول‏‌های ارتباطی مبتنی بر NBIoT و LPWAN
 • ارائه سیم‏ کارت‏‌های ارتباطی برای فعال‏‌سازی ماژول‏‌های ارتباطی مبتنی بر GPRS، NBIoT و 5G
 • ارائه گیت‌‏وی‎های ارتباطی متناسب با هر یک از ورتیکال‏‌ها
ادامه

360 Tailored IoT Solutions on demand

ارائه راهکارهای اختصاصی هوشمند

ارائه راهکار مبتنی بر نیازهای مشتری یکی از بنیادی‌ترین ارزش‏‌های نهادینه‌شده در سامانه‏‌های هوشمند است و مبین‌نت نیز با درک این موضوع، کلیه راهکارهای خود در حوزه اینترنت اشیا را بر اساس نیازسنجی مشتریان و منطبق بر اصول سفارشی‌سازی ارائه می‌‌کند. علاوه بر آن، با خدمات مشاوره‏ای تخصصی در بخش‌‏ها و صنایع مختلف توانسته است راهکارهای موردنظر مشتریان را با بهره‏‌گیری از اقدامات زیر به مدیران و صنعت‏گران کشور ارائه کند:

 • انجام مطالعات امکان‌سنجی و بازدیدهای میدانی ویژه هر مشتری سازمانی
 • شناسایی نقاط ضعف، چالش‏‌ها و بخش‏‌های دارای ارزش سرمایه‏‌گذاری برای هوشمندسازی
 • بررسی زیرساخت‏‌های فنی موجود جهت استقرار سامانه‏‌های مبتنی بر اینترنت اشیا
 • تهیه طرح‌‏های توجیهی فنی و تجاری جهت بررسی ابعاد مختلف پیاده‌‏سازی و بهره‌‏برداری
 • توسعه، نصب، راه‌‏اندازی و پشتیبانی سخت‌‏افزاری و نرم‏‌افزاری راهکارهای موردنظر مشتریان
 • آموزش کارکنان سازمان‏‌ها جهت بهره‏‌برداری از راهکارها
ادامه

ارتباط با کارشناسان

با شما در ارتباط هستیم

فرم زیر را پر کنید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 

*
*
*
*
*
*