اخبار و مقالات

تازه‌ترین اخبار و مقالات مبین‌نت را مشاهده کنید.

۱۱:۴۹:۲۳ ۱۴۰۰-۰۹-۱۵

اعطای نمایندگی همراه اول

نام مصاحبه‌شونده: جناب آقای ناصر مرادی

از آذر سال 1399 مبین‌نت و همراه اول، همکاری خود را در حوزه محصولات و سرویس‌های سازمانی آغاز کرده‌اند. در ارتباط با اهداف، ابعاد و چشم‌اندازهای این همکاری، با آقای ناصر مرادی، مدیرکل بازاریابی و فروش سازمانی مبین‌نت، به گفت‌وگو پرداختیم. ایشان به سوالاتی در زمینه اعطای نمایندگی همراه اول به مبین‌نت در حوزه خدمات سازمانی پاسخ داده‌اند.

اعطای نمایندگی همراه اول به مبین‌نت دقیقا چه حوزه‌هایی را شامل می‌شود؟
  1. فعالسازی و عرضه یکپارچه سیم کارت‌های موبایل (دائمی و اعتباری) برای اشخاص حقوقی ( سازمان‌ها) است.
  2. ارائه راهکار کاهش چشمگیر هزینه‌های تماس‌های موبایل بین پرسنل یک سازمان با نام سرویس MVPN
  3. ایجاد یک شبکه اختصاصی مبتنی بردیتا بر بستر آخرین تکنولوژی ارتباطات پهن باند بیسیم و سیار که به سرویس APN  شناخته می‌شود.

در ادامه ضمن یکپارچه‌سازی محصولات سازمانی مبین‌نت و همراه اول ذیل استراتژی کلان ایجاد تحول دیجیتال در سازمان‌ها و متناسب با اولویت‌بندی نیازهای سازمان‌ها و مطابق با نقشه راه تبیین شده سرویس‌های جدید عرضه می‌گردد.

مبین‌نت با برند خود این سرویس‌ها را لانچ خواهد کرد؟

همانطور که در بالا اشاره شد، تمام محصولات با برند همراه اول کسب‌وکار عرضه می‌شوند.

این همکاری چه تأثیری در سبد محصولات سازمانی مبین‌نت دارد؟

با تاکید بر ایجاد زمینه های تحول دیجیتال در کسب‌وکارهای سازمانی سبد محصولات هر روز تکمیل‌تر و جامع‌تر می‌شود و هدف تامین تمام نیازهای IT/ICT  سازمان‌های بزرگ و کوچک است به همین جهت سبد محصولات همراه اول کسب‌وکار ترکیبی کامل از بهترین سرویس‌های مورد نیاز بازار است

آیا زیرساخت‌های همراه اول هم در این همکاری در اختیار مبین‌نت قرار می‌گیرد؟

پیش از این با اتصال رومینگ دیتا هر دو شبکه، این اتفاق افتاده است و سیم کارت‌ها و مودم‌های مبین‌نت در کل شبکه نسل 4 همراه با پوشش سراسری ارائه خدمت می‌کنند. این اتصال، یک زیرساخت منحصر به فرد در کشور ایجاد نموده است که با توجه به  قابلیت مودم‌های بکار گرفته شده در سرویس‌های سازمانی در بیش از 60 شهر بزرگ کشور اتصال مودم‌ها با دو شبکه همراه اول و مبین‌نت از دو بستر اتصال (access)  و انتقال (Backhaul)  مجزا می شوند که سطح افزونگی شبکه خصوصی سازمان‌ها را به 5/99 % افزایش می‌دهد.

با توجه به راه‌اندازی 5G سازمانی در مبین‌نت (اسفندماه سال پیش) آیا مبین‌نت با کمک همراه اول این بستر را برای سایر مشتریان سازمانی خود فعال خواهد کرد؟ عاقبت این بستر چه خواهد شد؟

در یک همگرایی و اتحاد استراتژیک و با توجه به اینکه هم اکنون نیاز سازمان‌ها با اتصال پهن باند بالا بیشتر از مشتریان انبوه خانگی است توسعه پوشش‌دهی شبکه  5G با کانسپت 5G FWA در دستور هر دو مجموعه است و قطعا در این زمینه پیشران خواهیم بود.

با توجه به اینکه همراه اول هنوز هم سبد محصولات سازمانی دارد آیا محصولات این شرکت از این پس با نام مبین‌نت عرضه خواهند شد؟

تمام محصولات سازمانی گروه همراه اول با برند همراه اول کسب‌وکار و در یک سبد واحد (one stop shopping) عرضه خواهد شد.